Social share buttons
All the funds obtained for

sktorrent

.org are used exclusively for further development, improving the quality of services and the availability of torrents.
Server statistics
Current Load: 0.00
Load 5 mins ago: 0.00
Load 15 mins ago: 0.00
Uptime: 39 days, 3:31
System: Linux Debian 9.8
Memory: 2 GB RAM
CPU: Intel Xeon 2.40GHz

Protect your privacy! Use a VPN when downloading torrents. We strongly recommend using VPN.
Advertising area
BitTorrent tracker info

Sktorrent.org

is a torrent

tracker and website that includes forums and a index for the BitTorrent

tracker.

Chat > Na tento BitTorrent je aj razia krátka

You are in:  Forums / Chat / Na tento BitTorrent je aj razia krátka
Locked
adminPosted at 19:13:49 20.05.2015(213 wks ago)
Administrator


Uploaded: 17.00 B
Downloaded: 16.00 B
Posts: 40
Ratio: 1.06
Location: Slovakia


10 rokov práce strávili výskumníci z Technickej univerzity mesta Delft na bezkonkurenčnom torrent klientovi.

Vytvorená BitTorrent sieť je úplne decentralizovaná a dokonale anonymná. Tvrdí to tím vytvorenej aplikácie s názvom Tribler. Vedúci výskumu profesor Pouwelse tvrdí, že je nemožné ho zlikvidovať. Podobné tvrdenia sme počuli aj na adresu Pirate Bay. Tá sa však možno ešte vráti. Jediná razia na najobľúbenejšiu stránku však vôbec neotriasla celosvetovou pirátskou sieťou. Tím stojaci za app Tribler vytvoril odolného BitTorrent klienta, ktorý nebeží na žiadnom centrálnom serveri.

Namiesto toho je navrhnutý tak, aby udržoval sieť online aj vtedy keď budú všetky trackery sveta vypnuté. Na úplnej odolnosti novej siete pracoval tím 10 rokov. Anonymita siete je pod dohľadom vstavanej upravenej verzie siete Tor. Umožňuje tak užívateľom zdieľať a publikovať súbory bez prezradenia IP adresy celému svetu.

Tribler nie je nijak napojený na hlavnú sieť Tor. Upravená verzia na mieru pre Tribler má zaistiť úplnú anonymitu. Užívateľ používaním siete pomáha aj iným užívateľom kryť svoju identitu. Tribler má však jednu nevýhodu. Anonymita užívateľa si vyžiadala navýšenie využitia šírky pásma. Táto funkcionalita môže spomaliť rýchlosť prenosu a záleží len na tom, akou rýchlosťou budú ostatní užívatelia zdieľať súbory.

Spomínaná decentralizácia je vlastne len úplná absencia serverov a Tribler umožňuje vyhľadávať súbory priamo z aplikácie. Tie sú vyhľadávané priamo cez peerov namiesto centrálneho servera. Ak tracker bude offline, pokračovať v sťahovaní sa bude pomocou iných užívateľov. Nezabudlo sa ani na problémový spam, malvér a falošné súbory. Aj tu platí princíp decentralizácie. Bežné pirátske stránky majú moderátorov, no Tribler to má vyriešené na princípe uživateľsky generovaných kanálov, ktorým môžu iní užívatelia udeliť "like".

Čím viac užívateľov udelí "like" tým vyššie bude torrent vo vyhľadávaných výsledkoch. Je zaujímavé že práve univerzita pracovala na niečom tak kontroverznom ako sú torrenty a mimochodom sa nachádza neďaleko európskeho súdneho dvora v Haagu. Hlavný cieľom projektu je však ponúknuť protiváhu k zvýšenému potlačeniu internetového súkromia. Tím je presvedčený že Tribler bude novým obľúbeným klientom.Owner
Report This Post Go to the top of the page
 

<< Prev  1   Next >>

Locked
You are not permitted to post in this forum.
Login Panel
Username:
Password:
Online users
No Users Online
Advertising area